Cebulki dalii

Dalie (nazywane też georginiami) to okazałe kwiaty, które wdzięcznie przyozdabiają nasze rabaty i balkony, kiedy zaczynają kwitnąć. Ich ogromna różnorodność oraz bogata kolorystyka kwiatostanów umożliwiają tworzenie wielobarwnych kompozycji, które cieszą oko aż do października.
Kiedy sadzić cebulki dalii?
Cebulki dalii najlepiej wysadzać do gruntu od połowy kwietnia do końca maja, gdy minie ryzyko przymrozków. Jeśli mogą wystąpić mrozy, należy przykryć ziemię z cebulkami agrowłókniną, aby rośliny nie przemarzły przez wzejściem.
Ziemia dla dalii powinna być żyzna i przepuszczalna. W przypadku odmian karłowatych cebulki wysadzamy co 20-30 cm, a gatunki wyższe co 40-50 cm. Następnie bulwy przysypujemy warstwą ziemi o grubości 5 cm i lekko ugniatamy, a następnie obficie podlewamy cebulki, aby osiadły w gruncie. Posadzone rośliny powinno się regularnie podlewać, w trakcie suszy nie wolno dopuścić do przesuszenia podłoża.

Jak przechowywać cebulki dalii?

Po przymrozkach dalie wykopuje się z gruntu i przycina uschnięte pędy roślin. Bulwy przechowujemy w temperaturze około 0 stopni w zaciemnionym miejscu, najlepiej w skrzynkach lub kartonach przykrytych torfem, piaskiem czy wiórami, aby nie zawilgotniały.

Cebulki dalii na sklep.cebulekwiatowe.pl

W ofercie sklep.cebulekwiatowe.pl. znajduje się wiele gatunków starannie wyselekcjonowanych cebulek dalii. W asortymencie sklepu znajdziesz bardzo bogaty wybór różnych odmian georginii doniczkowych i rabatowych, wśród których są dostępne: dalie strzępiaste, dekoracyjne, w tym koszyczki dwukolorowe, kaktusowe, pomponowe oraz mignon. Wszystkie cebulki i kłącza są przechowywane w kontrolowanej temperaturze. Wieloetapowy system kontroli jakości i selekcji gwarantuje, że do Twoich rąk trafią tylko produkty w jak najlepszej kondycji.